אוסטרין (MK-2866 (Ostarine

 

אוסטרין, המכונה גם MK-2866, שייך לקבוצת תרופות הנקראות – SARMS :  בעלי מאפיינים סלקטיביים לקולטני האנדרוגן. אוסטרין הינו סלקטיבי בכך שהוא נקשר רק לקולטנים אנדרגונים של עצם ושריר, דבר שמונע דברים כמו בעיות בערמונית או נשירת שיער או כל אחת מתופעות הלוואי המצערות האחרות שסטרואידים אנבוליים עלולים לגרום.

תרופה ניסיונית זו פותחה בשנת 2009 על ידי חברת Gtx במאמץ להילחם במחלות המדלדלות שרירים. כמו עם תרופות רבות אחרות בתום פיתוח הגוף, אוסטרין התברר בטעות ככלי פנטסטי ללא תופעות לוואי לחובבי כושר, מפתחי גוף וכאלה עם פציעות מציקות שוויתרו על התקווה לריפוי.

 

איך הוא עובד?

אוסטרין נקשר לקולטני השרירים וגורם לצמיחת שרירים דמוי סטרואידים ללא תופעות לוואי. עליה במסת שריר זו "ניתנת לשמירה" לחלוטין וניתנת לתחזוקה לאחר הפסקת השימוש, כל עוד האימונים נשארים עקביים והדיאטה נשארת על כושרה.

אוסטרין עוזר לגוף בניצול נוטריינטים במידה רבה. השפעה זו סייעה לו להשיג את התכונה ה"בלתי אפשרית" שאמורה לאבד שומן תוך כדי בניית שרירים בו זמנית. בעוד MK-2866 נושא תכונות אנאבוליות משמעותיות (כמחצית אנבולי כמו טסטוסטרון), הוא אפילו טוב יותר בתור אנטי-קטבולי, מה שהופך אותו לאידיאלי ל"גשרים" בין המחזורים (סייקלים) של סטרואידים אנבוליים. בנוסף, הוא נהדר כאשר רוצים להתחיל בתהליך התאוששות ציר  ה- HPTA ולשמור על אותם רווחי שריר נקי שעבדתם קשה בשביל להשיג, ואולי על הדרך להוסיף כמה קילוגרמים בין המחזורים.

הרבגוניות והבטיחות של אוסטרין הופכות אותו לאליל לחובבי הכושר בכל מקום. בין אם אתם מחפשים אלטרנטיבה כמעט נטולת תופעות לוואי לסטרואידים בין מחזורים, אופציה לא רעילה כלל לטיפול בפציעות או כתוסף משמעותי לשריפת מאגרי שומן עיקשים, אוסטרין הוא בקדמת הבמה בעולם הקסום של ה-SARMs .

 

ריפוי פציעות

Mk-2866 הוכח כמועיל למדי בריפוי ואולי מניעת פציעות בגידים, בעצמות וברצועות. מחקרים הראו כי הוא עדיף על טסטוסטרון במניעת פציעות. כתוצאה מכך, הוא הפך להיות המועדף על אתלטים רבים בתחום הקרוס-פיט  ופיתוח הגוף הסובלים מפציעות במהלך האימונים. כמו כן, הוא מראה פוטנציאל לשימוש בטיפול במחלות המדלדלות מסת שריר, אוסטאופורוזיס ומחלות אחרות.

 

תופעות לוואי

אוסטרין אינו מדכא את ציר ה- HPTA בשימוש במחזור קצר של 4 שבועות, במינון של 25 מ"ג ליום, אך יכול להפוך למדכא, במידה מועטה, אם המשך השימוש ארוך מדי או משתמשים במינונים גבוהים יותר.

אוסטרין אינו ארומטי ולכן אינו מייצר אסטרוגן ואין צורך בלקיחת אנטי-אסטרוגן. בנוסף, הוא אינו היפטוקסי (רעיל) , כלומר הוא אינו פוגע בכבד כאשר משתמשים בו.

לפיכך, זה מאפשר משך מחזור ארוך יותר מאשר מחזור סטרואידים אוראלי טיפוסי.

למרות שאוסטרין מדכא מינימאלית, מומלץ לבצע "מיני PCT" לאחר מחזור של 8-12 שבועות למען הביטחון. כל גוף הוא שונה, חלק עשויים להיתקל במעט יותר דיכוי מהרוב,  שכן תמיד יש יוצאים מן הכלל, אך באופן כללי, יש צורך רק ב-pct  מינימלי .

 

מחזוריות (סייקל)

בעת דיאטה, אוסטרין יסייע בשמירה על כוח ומסת שריר בפני עצמו, אך בשילוב עם SARMs או חומרים אנאבוליים אחרים, הוא בלתי ניתן לעצירה בעבודתו באובדן השומן ותחזוקת השרירים. בנוסף, אוסטרין הוכח כמועיל למדי גם בעולם הסיבולת. כאשר הוא מתווסף למחזור דיאטה יחד עם Cardarine (GW-501516), זה מגביר את הסיבולת במהלך אימון אירובי עצים,  במיוחד כאשר נעשה במשך זמן ממושך.

 

מינונים וזמן מחצית חיים

המינון המקסימלי המומלץ של אוסטרין הוא 25 מ"ג פעם ביום לגברים, ו -12.5 מ"ג לנשים. יש לו זמן מחצית חיים של 24 שעות.

המינון האסתטי המומלץ ביותר (כלומר לשיפור הגוף) לגברים הוא 12.5 מ"ג. מינונים נמוכים ככל הנראה יניבו תוצאות מועטות ביותר, שניתן יהיה לשים לב אליהן מבחינת עליה במסת השרירים וגם יעזרו מעט גם בפן הבריאותי. המינון המומלץ ביותר לנשים, עבור אלו המבקשות שיפור בגוף, הוא 5 מ"ג ליום, ויש לציין כי מינונים טיפוליים הנמוכים עד 3 מ"ג ליום דווחו גם כמועילים בשני המינים.

כמו כן, דווח על יתרונות בשיפור בעצמות ובגידים במינונים נמוכים עד 12.5 מ"ג ליום.

 

 

  • אזהרה – המידע במאמר זה הינו למטרות לימודיות בלבד ואינו מחליף עצת רופא או מומחה.

         כל העושה שימוש במידע זה , הינו על אחריותו האישית בלבד.

         כל הזכויות שמורות לגוף בהזמנה 2019